RUCHOME PIASKI - MAROKO

Termin: 19.10 - 02.11 2018  (czas trwania wyprawy 15 dni)

* Termin nie uwzględnia dojazdu z Polski do Maroka

Wkrocz z Nami w "Ruchome Piaski" Maroka i przeżyj przygodę swojego życia! Czeka na Ciebie wszystko to co pompuje adrenalinę do krwi i sprawia, że chce się żyć! Noclegi na pustyni pod rozgwieżdżonym milionem gwiazd niebem, przejazd trasą rajdu Paryż-Dakar, drogi wiodące przez księżycowe krajobrazy pustyni, wschody słońca nad palmami, OFF-roadowa zabawa na wydmach, pogoń za dzikimi wielbłądami, eksploracja wysokogórskich tras w Atlasie Wysokim, jazda po wyschniętych jeziorach, spotkania z miejscową ludnością i o wiele więcej, bo Maroko jest krajem tak zróżnicowanym, że za każdym zakrętem czai się coś nowego. Tam nie ma czasu na nudę, tam jest tylko idealny czas na przygodę!

Chcemy pokazać Wam Maroko, którego nie zobaczycie z Nikim innym, bo prawdziwe Maroko zaczyna się tam, gdzie kończy się asfalt i gdzie daleko jest do jakiejkolwiek cywilizacji. Dlatego też wyprawa "Ruchome Piaski" ma charakterystykę ADVENTURE i dedykowana jest osobom, które nie boją się wyzwań! Podczas wyjazdu będziemy kłaść nacisk na fantastyczne pejzaże które zmieniać będą się jak w kalejdoskopie. Podglądniemy prawdziwe życie lokalnych mieszkańców.  Odetchniemy pełną piersią w najbardziej dzikich zakątkach Maroka, do których zaprowadzą nas najlepsze  szutrowe oraz gruntowe trasy jakie można znaleźć w tym kraju!

 

 

Informacje dodatkowe :

Wyprawa do Maroka ma charakter turystyczno-offroadowy. Profil tego wyjazdu to - ADVENTURE.  Oferta skierowana jest do osób lubiących niewygody, poszukujących ciągłych bodźców, przygody, adrenaliny i ceniących sobie spontaniczne podejście do podróżowania. Nie u Nas nudne odhaczanie listy i jazda z puntku A do punktu B. Dla Nas to droga jest celem! Na finał czekać będzie na Wszystkich nagroda w postaci słodkiego lenistwa w Marrakeszu, w którym spędzimy dwa dni. Na spacerach kolorowymi uliczkami, smakowaniu tysiąca potraw, zakupach na sławnych na całym świecie bazarach.

Podczas naszych wyjazdów najważniejsza jest dobra i przyjazna atmosfera. Staramy się, aby chwile spędzone wspólnie z nami zapadły Wam w pamięć i były szczególnie miłymi wspomnieniami. OFF-road w naszym wydaniu to niesamowita frajda, zabawa i świetny sposób na zwiedzanie świata - właśnie to chcemy uskuteczniać na naszych wyprawach.Trasy po których będziemy się poruszać są bezpieczne, sprawdzone i wytyczone przez nas, podczas poprzednich pilotażowych wyjazdów. Maroko jest krajem bezpieczny, a mieszkańcy są niesamowicie pozytywnie nastawieni do podróżników.

Podczas wyjazdu eksplorować będziemy najpiękniejsze rejony Maroka; kraju w północnej części kontynentu afrykańskiego. Do wyboru będą dwa sposoby dojazdu do puntku zbornego  - dojazd własnym samochodem z Polski lub przylot samolotem na miejsce i odbiór wypożyczonego auta na lotnisku. Obie grupy będą mogły skorzystać z Naszej opieki przy każdym z wybranych wariantów. Skoordynujemy dla Was wynajem auta, odbiór, pomożemy przy wypełnianiu dokumentów.

Trasa jaką dla Was przygotowaliśmy to głównie legendarny marokański off-road - drogi szutrowe, gruntowe, kamieniste, piaszczyste etc; a wszystko to z porażająco pięknymi widokami, których pełno w Maroka i które cechują się niezwykłą różnorodnością. To kraj dla wszystkich lubiących intensywne doznania!

Wyjazd idealny dla posiadaczy każdego terenowego samochodu z napędem na cztery koła, z fabrycznym wyposażeniem i z reduktorem. Noclegi planowane są w formie biwakowej - – czyli w namiotach bądź we własnych samochodach o ile są do tego przygotowane, jak i hotelowej  Jesienna pora w Maroku gwarantuje zazwyczaj komfort termiczny i przyjemne spędzanie wieczorów przy ogniskach w miejscach typu "milion star hotel". Czeka na nas m.in nocleg nad jeziorem, nocleg w Atlasie,  nocleg na Saharze, itd. Pomimo off-roadowego nastawienia na całym wyjeździe, które gwarantuje rewelacyjną przygodę - dla wygody uczestników trzy-cztery noclegi na trasie zaplanowane są w formie hotelowej. Warunki w hotelach są standardowe.

Nie ma problemów ze stacjami benzynowymi - na części z nich można płacić kartą, na części wymagana jest gotówka. Walutą w Maroku jest dirham. Najwygodniej wymienić dolary/euro na dirhamy bądź wyjąć je z bankomatu. Kurs dirhama to , 1 dirham =0,37 pln. Płatność kartą w lokalnych sklepach czy na bazarach jest zazwyczaj niemożliwa.

Marokańska kuchnia należy do smacznych i z całą pewnością będziemy kosztować tych  specjałów w lokalnych knajpkach - po zjechaniu do miast. Standardowo śniadania/obiady/kolacje przygotowywać będziemy sami, w formie biwakowej. Zapasy będziemy uzupełniać w marketach, na targowiskach i lokalnych sklepikach.

Główne zatowarowanie na czas wyprawy odbędzie się w Marrakeszu - w dużym hipermarkecie, przed wyjazdem w trasę, gdyż poruszać będziemy się po rejonach zazwyczaj dzikich, odludnych, tam gdzie cywilizacja jeszcze nie zapuściła korzeni.

Eksplorować będziemy tereny górskie jak i ciepłe, czy wręcz upalne regiony Maroka, dlatego warto wyposażyć się i w cieplejszą odzież jak i typowo letnie ubrania. Polecamy spakowanie bardzo dobrego śpiworu, odzieży termicznej, itd. Szczegółowy plan pakowania się otrzymacie od Nas mailowo!

Minimalna ilość załóg do odbycia się wyprawy to 6 aut. Maksymalna ilość bez auta prowadzącego to 10 aut - dla waszego komfortu i mobilności. Na wyjeździe odnajdą się załogi mające doświadczenie w postaci co najmniej jednej dłuższej wyprawy 4x4 jak i starzy wyjadacze OFF-roadowi. Zaopiekujemy się tymi z Was, którzy wybiorą nasze Maroko, jako swoją pierwszą wyprawę w życiu. Bardziej doświadczonych zaskoczymy innym podejściem do OFF-roadowych wypraw. Z wszystkimi będziemy dobrze się bawić i dołożymy wszelkich starań, aby afrykańska przygoda w Maroku na długo zapadła Wam w pamięć!

Stopień trudności -

 • - drogi kamieniste, szutrowe, piaszczyste.
 • - przejazdy przez pustynię,
 • - asfalt na dojazdach,
 • - wjazdy na góry o wysokości powyżej 2500 m.n.p.m

Wyposażenie wyprawowe wymagane :

 • - opony AT/MT
 • - samochód z napędem 4x4 z reduktorem
 • - paszport
 • - radio CB
 • - sprzęt biwakowy (stolik, krzesełka, termos, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerze, sztućce, kubki, karnister na wodę, itp.)

Punkt zborny:

 • - Port lotniczy Marrakesz-Menara dla osób dolatujących na miejsce samolotem,
 • - Port promowy w Livorno (Włochy) dla osób jadących własnymi samochodami
 • Zgłoszenie:

  W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

  Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.