WAKACJE 2017 - ALBAŃSKI RAJ

Termin: 03.07 - 12.07.2017  (10 dni)

* Termin nie uwzględnia dojazdu z Polski do Albanii

Daj się ponieść Albańskiej Przygodzie w najpiękniejszym z bałkańskich zakątków! Albania - królestwo offroadowych, jeszcze niezaasfaltowanych tras wypełnionych wspaniałymi pejzażami dzikiej natury. Odetchnij pełną piersią na zasłużonych wakacjach! Niebiańskie plaże, fantastyczne górskie pejzaże, turkus morza, pełne słońce - istny raj do aktywnego wypoczynku który Ci zagwarantujemy. Poznasz Albanię z jej najlepszej strony. Zwiedzimy najważniejsze miejsca na mapie, ale również te bardziej sekretne - niedostępne dla każdego i takie, których nie zobaczysz z nikim innym. Będziemy smakować lokalnej kuchni, podglądać codzienne życie mieszkańców, napawać się każdym dniem który będzie wypełniony po brzegi tym co w OFFroadzie najlepsze! Bezpieczeństwo, dobra zabawa, świetne towarzystwo - zaufaj nam i spędź z nami bezgranicznie dobry czas. Wyrusz z nami po przygodę życia!

Wyposażenie samochodu polecane:

 • - opony AT
 • - paszport/dowód osobisty
 • - radio CB
 • - apteczka (leki przeciwbólowe, antybiotyki, maść na oparzenia, opatrunki etc.)
 • - sprzęt biwakowy (namiot, stolik, krzesełka, termos, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerze, sztućce, kubki, kanister na wodę, itp.)

Koszt uczestnictwa:

 • 1200 zł za samochód (bez względu na ilość osób w aucie)
 • 1500 zł za osobę bez samochodu jadącą w aucie organizatora
 • Zniżki: Jeżeli już byłeś z nami na wyprawie otrzymasz 10% zniżki!

Cena obejmuje:                                 Cena nie obejmuje:

 •  - przygotowanie tras                                                             - paliwa
 •  - pilotowanie załóg                                                                 - noclegów
 •  - pomoc w trakcie wyjazdu                                                  - wyżywienia
 •  - naklejki okolicznościowe                                                    - ubezpieczenia
 •  - pamiątkowe gadżety                                                         
 •  - koszulki z logiem wyprawy (2 szt.)
 •  - obsługę foto-video

Informacje dodatkowe :

Wakacyjna wyprawa na Albanię ma charakter turystyczno-widokowo-offroadowy. Podczas naszych wyjazdów najważniejsza jest dobra i przyjazna atmosfera. Staramy się, aby chwile spędzone wspólnie z nami zapadły Wam w pamięć i były szczególnie miłymi wspomnieniami. OFF-road w naszym wydaniu to niesamowita frajda, zabawa i świetny sposób na zwiedzanie świata - własnie to chcemy uskuteczniać na naszych wyprawach.

Trasy po których będziemy się poruszać są bezpieczne, sprawdzone i wytyczone przez nas, podczas poprzednich pilotażowych wyjazdów. Albania jest krajem bezpieczny, a mieszkańcy są niesamowicie pozytywnie nastawieni do podróżników.

Podczas wyjazdu eksplorować będziemy najpiękniejsze rejony Albanii; bałkańskiego kraju sąsiadującego m.in z Czarnogórą. Granicę przekraczać będziemy w północnej części kraju i zaraz po otrzymaniu pieczątki wjazdowej do paszportu, rozpocznie się nasza przygoda! Trasa jaką dla Was przygotowaliśmy to głównie legendarny bałkański off-road - drogi szutrowe, gruntowe, kamieniste, górskie, etc; a wszystko to z porażająco pięknymi widokami, których pełno w Albanii i które cechują się niezwykłą różnorodnością. To kraj dla wszystkich lubiących intensywne doznania!

Wyjazd idealny dla posiadaczy każdego terenowego samochodu z napędem na cztery koła, z fabrycznym wyposażeniem i z reduktorem. Noclegi planowane są w formie biwakowej jak i hotelowej – czyli w namiotach bądź we własnych samochodach o ile są do tego przygotowane. Letnia pora to komfort termiczny i przyjemne spędzanie wieczorów przy ogniskach w miejscach typu "milion star hotel". Czeka na nas m.in nocleg na przepięknej plaży, nocleg w sercu gór przeklętych czy nocleg z widokiem na przepiękną górę Tomorri. Pomimo off-roadowego nastawienia na całym wyjeździe, które gwarantuje rewelacyjną przygodę - dla wygody uczestników dwa-trzy noclegi zaplanowane są w formie hotelowej. Warunki w hotelach są stanardowe.

Nie ma problemów ze stacjami benzynowymi - na części z nich można płacić kartą, na części wymagana jest gotówka. Walutą w Albanii jest LEK. Gotówkę bez najmniejszego problemu można podjąć w licznych bankomatach, nie ma potrzeby kupowania LEKów w Polsce, w kantorze. Kurs LEKa to - 1 ZŁ = 32 LEKi. Płatność kartą w lokalnych sklepach czy na bazarach jest zazwyczaj niemożliwa, więc zaraz po przekroczeniu granicy zatrzymamy się, żeby podjąć gotówkę z bankomatu.

Albańska kuchnia należy do wyjątkowo smacznych i z całą pewnością będziemy kosztować tych bałkańskich specjałów, takich jak jagnięcina, baranina, burek, etc; oczywiście w lokalnych knajpkach - po zjechaniu do miast. Standardowo śniadania/obiady/kolacje przygotowywać będziemy sami, w formie biwakowej. Zapasy będziemy uzupełniać w marketach, na targowiskach i lokalnych sklepikach.

Ceny w sklepach - produkty lokalne, nabiał, chleb; są cenach podobnych jak w Polsce. Nie ma problemu z dostępnością podstawowych produktów spożywczych. Zapasy będziemy uzupełniać w większych miejscowościach.

Eksplorować będziemy tereny górskie jak i ciepłe, czy wręcz upalne regiony Albanii, dlatego warto wyposażyć się i w cieplejszą odzież jak i typowo letnie ubrania. Nie możecie zapomnieć o strojach kąpielowych! Albańskie lato to upały i żar z nieba, ale bywają momenty intensywnych deszczy, więc warto być na nie przygotowanym.

Minimalna ilość załóg do odbycia się wyprawy to 5 aut. Maksymalna ilość bez auta prowadzącego to 10 aut - dla waszego komfortu i mobilności. Na wyjeździe odnajdą się początkujące załogi, zupełne świeżaki jak i starzy wyjadacze OFF-roadowi. Zaopiekujemy się tymi z Was, którzy wybiorą naszą Albanię, jako swoją pierwszą wyprawę w życiu. Bardziej doświadczonych zaskoczymy innym podejściem do OFF-roadowych wypraw. Z wszystkimi będziemy dobrze się bawić i dołożymy wszelkich starań, aby wakacje w Albańskim Raju były tymi najlepszymi z najlepszych!

O naszej OFFroadowej Albanii opowiadaliśmy w TVN 24 BiS! Teraz i Ty możesz przeżyć taką przygodę!

Punkt zborny:

 • - zbiórka w godzinach porannych 9:00-10:00 w dn, 03.07.2017 ( czekamy na Was już w wieczornych godzinach w dniu 02.07.2017)
 • - koordynaty: N 42.60590,  E 19.93032

 • - granicę przekraczamy razem

Zobacz film oraz zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Główne atrakcje:

 • - Góry Przeklęte, tajemnicze miasteczko Theth
 •  - zabytkowe miasta Berat, Gjirokastra, Szkodra
 •  - kanion rzeki Osum
 •  - rajskie białe plaże
 •  - przyrodnicze perełki tj. Blue Eye, Park Lura
 •  - Park Narodowy Thethit
 •  - nadmorskie kurorty
 • - i miejsca niespodzianki, których nie zobaczycie z nikim innym!
 • Zgłoszenie:

  W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

  Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.