WAKACJE 2019 - BAŁKANICA/MACEDONIA

Termin: 7-14 lipiec 2019  (7 dni jazdy, powrót do Polski w dniu 8-stym)

* Termin nie uwzględnia dojazdu z Polski do Macedoni

Wisienka na torcie Bałkańskich Wakacji! Zapraszamy Was na wyjazd OFFroadowy do rajskiej, krystalicznej, zielonej Macedonii. Ta wyprawa będzie zupełnie inna niż wszystkie! Jeśli lubisz czuć mocniej, sięgać wyżej, widzieć więcej... jeśli wciąż masz niedosyt wrażeń, przygody i widoków... jeśli lubisz przecierać nowe szlaki, działać w grupie i nie boisz się tego co czyha za zakrętem - ten wyjazd jest dla Ciebie idealny. Będziesz integralną częścią ekipy, która wraz z nami wyruszy w eksplorację tras sprawdzonych podczas ubiegłorocznego wyjazdu pilotażowego. Zaufaj Nam - nie trafisz na wyprawę z monotonnym odhaczaniem kolejnych punktów i znudzonym Przewodnikiem. Nie u Nas takie "atrakcje"! Bezgraniczny sposób podróżowania nie ma sobie równych!

Najlepszy sposób na wakacje, to aktywne wakacje w terenie. Każdy dzień w innym miejscu, cała feria widoków, niezapomnianych chwil. Od rana do nocy na pełnej adrenalinie! Macedonia to wciąż oryginalna destynacja OFFroadowa, gwarantująca moc przeżyć. Bezpieczeństwo, dobra zabawa, świetne towarzystwo - zaufaj nam i spędź z nami bezgranicznie dobry czas. Wyrusz z nami po przygodę życia!

 

 

Informacje dodatkowe :

Wakacyjna wyprawa na Macedonię ma charakter turystyczno-widokowo-offroadowy. Podczas naszych wyjazdów najważniejsza jest dobra i przyjazna atmosfera. Staramy się, aby chwile spędzone wspólnie z nami zapadły Wam w pamięć i były szczególnie miłymi wspomnieniami. OFF-road w naszym wydaniu to niesamowita frajda, zabawa i świetny sposób na zwiedzanie świata - własnie to chcemy uskuteczniać na naszych wyprawach.

Trasy po których będziemy poruszać się w Macedonii są wytyczone przez nas! "Bałkanica" jest wyjazdem OFFradowym, podczas którego będziemy eksplorować przygotowane przez nas wcześniej trasy, co gwarantuje nie 100%, a 200% przygody! Dla nas samych ten wyjazd będzie istną wisienką na torcie bałkańskich wakacji 2019, gdyż Macedonia wciąż jest nieznanym punktem na wyprawowej mapie miłośników 4x4.

Podczas wyjazdu eksplorować będziemy najpiękniejsze rejony Macedonii; bałkańskiego kraju sąsiadującego m.in z Albanią.  To kraj dla wszystkich lubiących intensywne doznania!

Wyjazd idealny dla posiadaczy każdego terenowego samochodu z napędem na cztery koła, z fabrycznym wyposażeniem i z reduktorem. Noclegi planowane są w formie biwakowej jak i hotelowej – czyli w namiotach bądź we własnych samochodach o ile są do tego przygotowane. Letnia pora to komfort termiczny i przyjemne spędzanie wieczorów przy ogniskach w miejscach typu "milion star hotel".  Pomimo off-roadowego nastawienia na całym wyjeździe, które gwarantuje rewelacyjną przygodę - dla wygody uczestników jeden-dwa noclegi zaplanowane są w formie hotelowej. Warunki w hotelach są stanardowe.

Nie ma problemów ze stacjami benzynowymi - na części z nich można płacić kartą, na części wymagana jest gotówka. Walutą w Macedonii jest DENAR. Gotówkę bez najmniejszego problemu można podjąć w licznych bankomatach, nie ma potrzeby kupowania denarów w Polsce, w kantorze. Kurs denara to - 1 ZŁ = 14 denary. Płatność kartą w lokalnych sklepach czy na bazarach jest zazwyczaj niemożliwa, więc zaraz po przekroczeniu granicy zatrzymamy się, żeby podjąć gotówkę z bankomatu.

Macedońska kuchnia należy do wyjątkowo smacznych i z całą pewnością będziemy kosztować bałkańskich specjałów, takich jak jagnięcina, baranina, burek, etc; oczywiście w lokalnych knajpkach - po zjechaniu do miast. Standardowo śniadania/obiady/kolacje przygotowywać będziemy sami, w formie biwakowej. Zapasy będziemy uzupełniać w marketach, na targowiskach i lokalnych sklepikach.

Ceny w sklepach - produkty lokalne, nabiał, chleb; są cenach podobnych jak w Polsce. Nie ma problemu z dostępnością podstawowych produktów spożywczych. Zapasy będziemy uzupełniać w większych miejscowościach.

Eksplorować będziemy tereny górskie jak i ciepłe regiony Macedonii, dlatego warto wyposażyć się i w cieplejszą odzież, odzież przeciwdeszczową jak i typowo letnie ubrania. Nie możecie zapomnieć o strojach kąpielowych! Odwiedzimy bajeczne, krystalicznie czyste jezioro Ohryd!

Minimalna ilość załóg do odbycia się wyprawy nie istnieje! Maksymalna ilość bez auta prowadzącego to 10 aut - dla waszego komfortu i mobilności. Na wyjeździe odnajdą się początkujące załogi, zupełne świeżaki jak i starzy wyjadacze OFF-roadowi. Zaopiekujemy się tymi z Was, którzy wybiorą naszą Macedonię, jako swoją pierwszą wyprawę w życiu. Bardziej doświadczonych zaskoczymy innym podejściem do OFF-roadowych wypraw. Z wszystkimi będziemy dobrze się bawić i dołożymy wszelkich starań, aby wakacje w Macedońskim Raju były tymi najlepszymi z najlepszych!

 

O naszej OFFroadowej Albanii opowiadaliśmy w TVN 24 BiS! Teraz i Ty możesz przeżyć taką przygodę!

 

Stopień trudności -

 • - drogi gruntowe, szutrowe, leśne
 • - asfalt na dojazdach,
 • - wjazdy na góry o wysokości powyżej 2000 m.n.p.m

Wyposażenie wyprawowe wymagane :

 • - samochód z napędem 4x4 z reduktorem
 • - opony m.in AT
 • - lift zawieszenia
 • - paszport lub dowód osobisty
 • - radio CB
 • - zielona karta (wymagane)
 • - sprzęt biwakowy (stolik, krzesełka, termos, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerze, sztućce, kubki, karnister na wodę, itp.)

Główne atrakcje:

 • - jezioro Ohryd,
 • - Zatoka Kości,
 • - Park Narodowy Galicica,
 • - jezioro Prespańskie,
 • - wjazd na szczyt Baba 2601 m n.p.m,
 • - jezioro Golemo 2200 m.n.p.m,
 • - wjazd na najwyższy szczyt pasma górskiego Nidže na granicy Grecji i Republiki Macedonii  2524 m n.p.m ,
 • - wioska Zovik,
 • - Monastyr Traskavac,
 • - Galicnik - najwyżej położona wioska w Macedonii,

Punkt zborny:

 • - zbiórka w godzinach porannych 9:00-10:00
 • - w dn, 24.07.2018 ( czekamy na Was już w wieczornych godzinach w dniu 23.07.2018)
 • - koordynaty: 41.155227, 20.650925
 • Zgłoszenie:

  W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

  Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.