Bośnia i Hercegowina

Termin: 25.06 - 01.07.2017  (7 dni)

* Termin nie uwzględnia dojazdu z Polski do Bośni i powrotu.

Połącz tą wyprawę z Albańskim Rajem!

Bośnia... nieoszlifowany diament Bałkanów! Zapraszamy na wakacyjny, turystyczny wyjazd do zielonej krainy pełnej fantastycznych przestrzeni, bezcennych widoków, krystalicznych jezior i potęgi dzikich gór. Bośnia to nieodkryte i niedocenione piękno nieskażonej jeszcze ludzką cywilizacją - czystej natury. Jeden z ostatnich Bałkańskich bastionów naturalnego piękna! Kraj bardzo niedoceniony i często omijany przez podróżników, a to niewybaczalny błąd. Bośnia jest krajem BEZPIECZNYM, a wszystkie trasy którymi będziemy się poruszać są przez nas sprawdzone podczas wcześniejszych pilotażowych wyjazdów.

Podczas wyjazdu będziemy kłaść nacisk na fantastyczne pejzaże które zmieniać będą się jak w kalejdoskopie. Podglądniemy prawdziwe życie lokalnych mieszkańców.  Odetchniemy pełną piersią w najbardziej odległych zakątkach Bośni, do których zaprowadzą nas najlepsze  szutrowe oraz gruntowe trasy jakie można znaleźć w tym kraju! Zasmakujemy specjałów bośniackiej kuchni. Postawimy stopę na słynnym moście w Mostarze, odwiedzimy ukrytą, tajemniczą wioskę w Alpach Dynarskich, oglądniemy przepiękny wodospad Jajce,  sdobędziemy 2228 m n.p.n i to na własnych... czterech kółkach! A to dopiero początek... Czeka na was 7 dni pełnych wrażeń i zachwytów!

Wyposażenie polecane:

 • - opony AT
 •  - samochód z napędem 4x4 z reduktorem
 • - paszport
 • - radio CB
 • - zielona karta (wymagane)
 • - sprzęt biwakowy (stolik, krzesełka, termos, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerze, sztućce, kubki, karnister na wodę, itp.)

Koszt uczestnictwa:

 • 1200 zł za samochód (bez względu na ilość osób w aucie)
 • 1500 zł za osobę bez samochodu jadącą w naszym aucie
 • Zniżki: Jeżeli już byłeś z nami na wyprawie otrzymasz 10% zniżki

Cena obejmuje:                                 Cena nie obejmuje:

 •  - przygotowanie tras,                                                             - paliwa
 •  - pilotowanie załóg po trasie,                                                 - noclegów w hotelach
 •  - pomoc w trakcie wyjazdu,                                                   - wyżywienia
 •  - naklejki okolicznościowe,                                                    - ubezpieczenia, zielonej karty
 •  - koszulki z logo wyprawy,   
 •  - obsługę foto/video,     
 • - gadżety wyjazdowe,                                             

 

 

Informacje dodatkowe :

Wakacyjna wyprawa do Bośni, ma charakter turystyczno-widokowo-offroadowy. Podczas naszych wyjazdów najważniejsza jest dobra i przyjazna atmosfera. Staramy się, aby chwile spędzone wspólnie z nami zapadły Wam w pamięć i były szczególnie miłymi wspomnieniami. OFF-road w naszym wydaniu to niesamowita frajda, zabawa i świetny sposób na zwiedzanie świata - własnie to chcemy uskuteczniać na naszych wyprawach.

Trasy po których będziemy się poruszać są bezpieczne, sprawdzone i wytyczone przez nas, podczas poprzednich pilotażowych wyjazdów. TERENY SĄ WOLNE OD KONFLIKTÓW ORAZ POZOSTAŁOŚCI PO WOJNIE. Wszystkie trasy są skrupulatnie przez nas rozrysowane i przejechane.

Podczas wyjazdu "Bałkański Zielony Diament" eksplorować będziemy zakątki Bośni, bałkańskiego kraju sąsiadującego m.in z Czarnogórą i Chorwacją. Kraj ten cechuje się niezwykłą nieskalaną przyrodą, ogromnymi przestrzeniami, pięknymi krajobrazami i miejscami w których czas jakby się zatrzymał. Dojedziemy w miejsca zapierające dech w piersi, ukazujące piękno tego kraju. Zobaczymy m.in ukrytą w górach, malowniczą niczym z bajki osadę Prokosko, najbardziej odizolowaną wioskę w Europię; Lukomir, zwiedzimy Sarejwo i Mostar. Bośnia Was zachwyci!

Wyjazd idealny dla posiadaczy każdego terenowego samochodu z napędem na cztery koła, z fabrycznym wyposażeniem i z reduktorem.  Trasy jakie dla Was wybraliśmy są lekkie. Wyciągarki nie będą Wam potrzebne. Poruszać będziemy się głównie po bałkańskich szutrach i drogach gruntowych.

Noclegi planowane są w formie biwakowej – czyli w namiotach bądź we własnych samochodach o ile są do tego przygotowane. Letnia pora w Bośni to gwarantowany komfort termiczny i przyjemne spędzanie wieczorów przy ogniskach w miejscach typu "milion star hotel". Wszystkie miejsca noclegowe są wybierane przez nas tak,  aby były jak najbardziej atrakcyjne.Pomimo off-roadowego nastawienia na całym wyjeździe, które gwarantuje rewelacyjną przygodę - dla wygody uczestników dwa noclegi zaplanowane są w formie hotelowej. Warunki w hotelach są standardowe. Cena za osobę to około 20 euro.

Nie ma problemów ze stacjami benzynowymi - na części z nich można płacić kartą, na części wymagana jest gotówka. Walutą w Bośni jest marka transferowa tzw. BAM (KM). Gotówkę bez najmniejszego problemu można podjąć w licznych bankomatach, nie ma potrzeby kupowania marek w Polsce, w kantorze. Kurs BAM to - 1 ZŁ = 0,50 KM. Płatność kartą w małych sklepach czy na bazarach jest niemożliwa, więc zaraz po przekroczeniu granicy zatrzymamy się, żeby podjąć gotówkę z bankomatu.

Bośniacka kuchnia należy do wyjątkowo smacznych i z całą pewnością będziemy kosztować tych bałkańskich specjałów, takich jak jagnięcina, baranina, burek, etc; oczywiście w lokalnych knajpkach - po zjechaniu do miast. Standardowo śniadania/obiady/kolacje przygotowywać będziemy sami, w formie biwakowej. Zapasy będziemy uzupełniać w marketach, na targowiskach i lokalnych sklepikach.

Ceny w sklepach - produkty lokalne, nabiał, chleb; są cenach podobnych jak w Polsce. Nie ma problemu z dostępnością podstawowych produktów spożywczych. Zapasy będziemy uzupełniać w większych miejscowościach.

Minimalna ilość załóg do odbycia się wyprawy to 5 aut. Maksymalna ilość bez auta prowadzącego to 10 aut - dla waszego komfortu i mobilności. Na wyjeździe odnajdą się początkujące załogi, zupełne świeżaki jak i starzy wyjadacze OFF-roadowi. Zaopiekujemy się tymi z Was, którzy wybiorą naszą bałkańską przygodę w Bośni, jako swoją pierwszą wyprawę w życiu. Bardziej doświadczonych zaskoczymy innym podejściem do OFF-roadowych wypraw. Z wszystkimi będziemy dobrze się bawić i dołożymy wszelkich starań, aby wakacje w Bośni były tymi najlepszymi z najlepszych!

Główne atrakcje:

 • -  Osada Prokosko - ekologiczna perła Bośni!
 •  - historyczne miasto Mostar,
 •  - zwiedzanie Sarajewa,
 •  - jezioro Boracko,
 •  - Osada Lukomir,
 • - masyw Velez,
 • - i inne miejsca, których nie zobaczysz z nikim innym!

 

Punkt zborny:

 • - zbiórka w godzinach porannych 9:00 - 10:00 w dn. 25.06.2017
 • - koordynaty: 45.158789, 18.005446

 • - granicę przekraczamy razem w miejscowości Slavonski Brod

Zobacz film oraz zdjęcia z poprzednich wyjazdów

 • Zgłoszenie:

  W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

  Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.