OFFroadowe wędrówki z Tatrami w tle

Impreza weekendowa w terminie 15-16 czerwca 2019 r. (sobota-niedziela)

Miejsce: Podhale/Spisz


 

 

Czeka na Was urozmaicona trasa najbardziej malowniczymi zakątkami Spiszu... i nie tylko! Harnasie na wypasie to wyjazd turystyczno-offroadowy, stanowiący połączenie atrakcji jakie zapewniają piękne widoki z frajdą jazdy terenowej. Jak to zwykle bywa - stopień trudności wyznaczy pogoda, ale wyjazd sklasyfikowany jest na poziomie, z którym poradzą sobie nawet początkujący offroadowcy.  Wyjazd bez ciśnienia, jedziemy w kolumnie i pomagamy wzajemnie własnym doświadczeniem.

Podczas wyjazdu będziemy kłaść nacisk na widoki, weekendowy odstres i integrację środowiska offroadowego.

Mamy w planie grillowanie kiełbasek w wybornym miejscu z widokiem na otaczające nas góry, a w sobotni wieczór zintegrujemy się mocniej w pensjonacie na wypasie przy suto zastawionym stole!
Czego chcieć więcej?

Stopień trudności

 

Auto z napędem 4x4 i reduktorem, opony minimum AT, uchwyty do podpięcia liny holowniczej

 

Wymagania:

 • - opony AT
 • - radio CB

Wyposażenie rekomendowane:

 • - krzesełka turystyczne

Informacje dodatkowe:

 • Wyjazd "Harnasie na Wypasie" jest wyjazdem typowo turystycznym z elementami OFFroadowymi, ale bez przeprw, ciśnienia, rywalizacji. Stawiamy nacisk na dobrą atmosferę na wyjeździe, bezstresową zabawę i czerpanie przyjemności z jazdy w terenie! Nie jedziemy z listą w ręku, nie odhaczamy punktów, nie gonimy na złamanie karku. Najważniejsza jest dobra zabawa!
 • Wyjazd rozpoczynamy w sobotę, z punktu zbornego od razu wjeżdżamy w teren i udajemy się w kierunku Tatr! Jeśli pogoda będzie dobra; przez cały dzień towarzyszyć będą Nam bajeczne widoki na panoramę Tatr oraz Pienin. Wyjazd jest bardzo widokowy!
 •  Podczas sobotnich eksploracji odwiedzimy prawdziwą, regionalną bacówkę czy przełom rzeki Białki. Rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski w pięknym, widokowym miejscu z którego na raz będziemy podziwiać Trzy Korony jak i cały masyw tatrzańskich szczytów. W niedzielę, jeśli dopisze nam szczęście - oglądniemy prawdziwy, regionalny wypas owiec jak i ich dojenie! Ten spektakl jest wart wszystkiego!
 • Naszą bazą noclegową jest Hotel Liptakówka . Koszt noclegu, biesiady wieczornej i śniadania niedzielnego to 130 zł/osobaW sobotę dojedziemy do hotelu w okolicach godz 18:00. Po zameldowaniu się w pokojach i chwili odpoczynku - wspólnie zasiądziemy do biesiadnego stołu! Czekać na nasz pyszna obiado-kolacja z lokalnymi, regionalnymi przysmakami. Następnie rozpocznie się integracja - do której? To będzie zależało jedynie od Was! Niedziele rozpoczniemy od pysznego śniadania, a o godz. 10:00 ruszamy w dalszą część OFFradowych eksploracji! Zajedziemy, aż... na Słowację!
 • Na wyjeździe poruszamy się w kolumnie, za autem przewodnika. Podczas przejazdu pilnujemy się wzajemnie, nie zostawiamy nikogo na trasie. Nie zjeżdżamy z obranej trasy, nie skracamy jej przez pola uprawne i łąki. Wyjazd nie ma charakteru rywalizacji czy przejazdów na czas. Kładziemy nacisk na dobrą zabawę i frajdę z jazdy OFFroadowej.
 • Komunikację pomiędzy uczestnikami ułatwi Radio CB, dlatego prosimy o sprawdzenie przed wyjazdem czy wszystko działa jak powinno.
 • Auto prowadzące ma na  wyposażeniu szekle, liny, pasy oraz wyciągarkę. Podobnie sprawa wygląda z apteczką pierwszej pomocy. Dla waszego bezpieczeństa jesteśmy wyposażeni medycznie w razie nieprzewidzianych sytuacji.
 • Podczas imprezy przewidziane jest ognisko. Pakiet ogniskowy zapewniamy My dla waszej wygody - kiełbaska, pieczywo, napoje, ketchup, musztarda. Jeśli ktoś ochotę na coś więcej - śmiało można zabrać prowiant ze sobą. Jeśli pogoda będzie wyjątkowo niesprzyjająca na rozpalenie ogniska; podjedziemy na ciepłą zupę do restauracji.
 • Minimalna ilość załóg do odbycia się imprezy to 5 aut, z kolei dla waszej wygody maksymalna ilość bez samochodu prowadzącego, to 10 aut.
 • Warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, polar i buty trekkingowe. W wyposażeniu powinny znaleźć się także krzesełka biwakowe - będzie wam wygodniej przy ognisku.

Program ramowy imprezy:

Dzień 1 – sobota

09:00 - zbiórka  w punkcie zbornym,

09:30 – terenowe eksploracje z grillowaniem w tle,

18:00 – regionalne jedzenie i integracja w pensjonacie,

Dzień 2 – niedziela

09.00 – 10.00 – śniadanie

10.00 – 14.00 – terenowe eksploracje

14.00 – powrót domu

Trasa:

 • Długość: ok. 150 km tras po szutrach, drogach polnych, asfaltach na dojazdach 
 • Trasa: przejezdna dla samochodu 4x4

Punkt zborny:

 • - zbiórka o godz 9:00, 15 czerwca 2019,  sobota,
 • / Stacja ORLEN przy drodze Zakopianka
 • - koordynaty: 49°30'15.5"N 19°59'38.8"E
 • Zgłoszenie:

  W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić poniższy formularz Więcej informacji odnośnie wyjazdu i wpłat zadatku prześlemy drogą mailową po rejestracji.

  Wpłata zadatku gwarantuje wpisanie na listę uczestników.  Zadatek nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba uczestników. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.