06.03.2016

Około 40 załóg, trzy profesjonalnie przygotowane trasy zmagań, uzbieranych kilka tysięcy złotych, liczne grono kibiców, patronów oraz sponsorów - tak wyglądał zorganizowany w niedzielę „Dzień Kobiet w Terenie”. Wszystko to dla małej Tosi Pióro, podopiecznej Fundacji Auxilium, która cierpi na nieuleczalną i wyjątkowo rzadką chorobę – postępujące kostniejące zapalenie mięśni.

Dwie Bocheńskie grupy OFFroadowe – MocnoZakręceni4x4 i BezGranic4x4 połączyły siły i zapewniły wszystkim uczestnikom wyjątkowo aktywną niedzielę z wysokim poziomem adrenaliny, organizując imprezę OFFroadową dla bardziej i mniej zaawansowanych fascynatów zmagań w terenie.

Wszystkim załogom zapewniono bezpłatny dostęp do gorących napojów, pakietów śniadaniowych oraz ciepłego posiłku. Impreza podzielona była na trzy kategorie z różnym poziomem trudności: klasa extreme, turystyk oraz "Piękne i bestie" - przeznaczona dla odważnych pań. Każdy z odcinków był bardzo wymagający, profesjonalnie przygotowany i zapewniał wszystkim licznie zebranym widzom pełne wrażeń kibicowanie.

- Bardzo cieszymy się, że lokalne środowisko OFFroadowe zjednoczyło się w ważnej sprawie. W imprezie wzięło udział niemal 40 załóg z całej Małopolski. Pokazaliśmy, że OFFroadowcy mają otwarte serca - podsumowują organizatorzy.

Bohaterka imprezy, mała Tosia Pióro była obecna podczas zabawy. Wraz z rodzicami, na pokładzie OFFroadowego auta przeznaczonego do dalekich wypraw; została uczestniczką klasy „Piękne i Bestie”. Uśmiech widniejący na jej buzi podczas przejazdu – mówił wszystko. OFFroad to świetna zabawa, a dzięki akcji „Bush-Taxi” każdy chętny mógł się o tym przekonać - na prawym fotelu pilota OFFroadowej rajdówki.

Ukoronowaniem całodziennych zmagań była dekoracja zwycięzców poszczególnych klas oraz długo wyczekiwane, wspólne ognisko które oficjalnie rozpoczęło sezon 4x4!

Chętnych do wsparcia Tosi zapraszamy na stronę Fundacji www.auxilium-fundacja.org.pl
MocnoZakręceni4x4 i BezGranic4x4.pl, www.bezgranic4x4.pl 

Film z wydarzenia: